Marta Adamska
Psychoterapeutka integracyjna (w trakcie certyfikacji),
Psycholożka specjalność: psychologia zdrowia i kliniczna
Wykorzystaj to miejsce, aby podzielić się swoją historią zawodową.
Jestem psychologiem i psychoterapeutką, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego (specjalność: psychologia zdrowia i kliniczna). Psychologię studiowałam także na uniwersytetach w Magdeburgu oraz Ratyzbonie. Ukończyłam podyplomowe studia z Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej na Uniwersytecie Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie.
Obecnie jestem w trakcie procesu certyfikacji ukończyłam całościowy, 4,5- letni kurs psychoterapii atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii zdobywałam m. in. w: Oddziale Zaburzeń Afektywnych w Klinice Psychiatrii Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Ośrodku Dziennego Pobytu dla Osób z Chorobą Parkinsona SZPZLO Warszawa Wawer, Poradni Zdrowia Psychicznego SZPZLO Warszawa Wawer, Klinice Nerwic, Zaburzeń Osobowości i Odżywiania Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, w oddziałach rehabilitacji neurologicznej.
Jako psycholog i moderator grup wsparcia współpracowałam także ze Stowarzyszeniem Otwarte Drzwi w ramach projektów dedykowanych osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.
Obecnie pracuję w Klinicznym Centrum Zdrowia Psychicznego przy Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii Wojskowego Instytutu Medycznego, Centrum Zdrowia i Psychoterapii oraz własnym gabinecie psychoterapii.
Zajmuję się prowadzeniem indywidualnej psychoterapii oraz pomocą psychologiczną.
Jestem członkiem Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i pracuję zgodnie z zasadami jej kodeksu etycznego.
Bardzo ważny jest dla mnie rozwój i zdobywanie wiedzy, dlatego poszerzam swoje kompetencje uczestnicząc w kursach i szkoleniach doskonalących umiejętności terapeutyczne. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi trudności w różnych obszarach życia. Oferuję pomoc osobom:
• z zaburzeniami depresyjnymi, nerwicowymi, psychotycznymi, psychosomatycznymi,
• z zaburzeniami osobowości,
• przeżywającym kryzys życiowy,
• doświadczającym trudności w relacjach, budowaniu bliskości,
• mającym trudności w radzeniu sobie z emocjami,
• doświadczającym straty, przeżywającym żałobę,
• doświadczającym skutków silnego stresu, traumy,
• dążącym do bardziej świadomego życia.
Pracuję w nurcie integracyjnym, którego osią jest psychoterapia psychodynamiczna, prowadząc indywidualną psychoterapię, zajmuję się także pomocą psychologiczną.
Za niezwykle istotną w dążeniu do osiągnięcia ustalonych celów terapii uważam budowanie autentycznej, bezpiecznej relacji. Oferuję współpracę opartą na szacunku, zaufaniu i akceptacji. Informacje ujawniane podczas spotkań objęte są zasadą poufności i tajemnicy zawodowej. Pracuję zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Dbając o najwyższe standardy wykonywanej pracy, poddaję ją regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Sekcji Naukowej Psychoterapii i Sekcji Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.